Ένα απίθανο ποδοσφαιρικό υπερθέαμα έγινε στο Έϊτιχαντ στη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι επί της Μονακό με 5-3 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στη φάση των «16» του Champions League.

Δεν ήταν μόνο τα οχτώ γκολ και οι ανατροπές των σκορ (1-0, 1-2, 2-3, 5-3), δεν ήταν μόνο το χαμένο πέναλτι του Φαλκάο στο 1-2 (απόκρουση Καμπαγέρο), ούτε οι δύο σωτήριες επεμβάσεις του κίπερ της Σίτι. Ένα ματς όπου για 90 λεπτά συν τις καθυστερήσεις η μπάλα πήγαινε από τη μία περιοχή στην άλλη, σε ένα τρελό ασταμάτητο ρυθμό με τους παίχτες και των δύο ομάδων να θέλουν να σκοράρουν!

Κίτρινες: Αγουέρο, Φερναντίνιο, Οταμέντι, Ζαμπαλέτα – Γκλικ (χάνει τη ρεβάνς), Σιντιμπέ, Μπακαγιόκο, Φαλκάο, Μπ.Σίλβα, Φαμπίνιο

Διαιτητής: Αντόνιο Ματέου Λαχόθ (Ισπανία)

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Καμπαγέρο, Σανιά, Στέρλινγκ (89΄ Νάβας), Αγουέρο (87΄ Φερνάντο), Ντε Μπράιν, Σανέ, Ντ.Σίλβα, Στόουνς, Φερναντίνιο, Οταμέντι, Τουρέ

Μονακό (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Φαλκάο, Μπ.Σίλβα (84΄ Μουτίνιο), Μπακαγιόκο (88΄ Ντιράρ), Σιντιμπέ, Μεντί, Ράτζι, Γκλικ, Λεμάρ, Εμπαπέ