Ένα λεπτό πριν το φινάλε του ματς (89’) ο Ατρόμητος βρήκε δίχτυα με τον Ντιγκινί και πήρε τη νίκη 0-1 στη Βέροια απέναντι στη «βασίλισσα του βορρά» που πλέον πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.

Κακό ματς με λίγες καλές φάσεις έγινε στη Βέροια με τις δύο ομάδες να κινούνται απειλητικά στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Στο δίλεπτο 43’-44’ ο Καπετάνος σε δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσε να βρει στόχο, ενώ στο επόμενο λεπτό (45’) το δοκάρι σταμάτησε το σουτ του Φυτανίδη.

Κάρτες: Μπαλάφας, Ασίγκμπα, Αντονιάν

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ Αττική)

Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος (82’ Σισοκό), Μπαλάφας (73’ Μπελαΐντ), Ασίγκμπα, Τομάς (48’ Άρτσε), Καλί, Αντονιάν, Στόιτσεφ, Κάλβο, Καπετάνος και Σαρπόνγκ.

Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Ζησόπουλος, Φυτανίδης, Κατράνης, Μανιάτης, Μπάγκα, Πλατέλλας (77’ Ντιγκινί ), Ούμπιδες, Λημνιός (89’ Βασιλείου), Ντάουντα (68’ Λε Ταλέκ)