Υποψήφιος πήγε να δώσει εξετάσεις φορώντας έναν μεγάλο σταυρό στο στήθος
![](https://marketnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/marketnews-mathitis-panelladikes-stavros-978x652.jpg)
![](https://marketnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/marketnews-mathitis-panelladikes-stavros-978x652.jpg)
Υποψήφιος προσήλθε να δώσει πανελλήνιες εξετάσεις φορώντας έναν μεγάλο σταυρό στο στήθος. Ο Παναγιώτης από το 1ο Λυκείο Πυλαίας αισθάνθηκε όπως είπε την ανάγκη να έχει μαζί του κάθε δυνατή βοήθεια.
Η κάμερα της ΕΡΤ και η Λι Χριστάρα εντόπισαν αμέσως τον πιο… ψυχραιμο υποψήφιο και όπως είπε ο ίδιος «το μέγεθος μετράει» και για αυτό επέλεξε να πάρει μαζί του έναν εσταυρωμένο ως «επιπλέον στήριξη» για να βοηθήσει στις εξετάσεις.
Όπως είπε ο Παναγιώτης έχει άγχος, αλλά έχει προετοιμαστεί καλά και θέλει να περάσει στην Πολυτεχνική Σχολή του ΑΠΘ.
Facebook Comments