Η Κέρκυρα εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Φερνάντο Γουάλας και νίκησε, στην έδρα της, με 1-0 τη Ξάνθη, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League. Η ακριτική ομάδα έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου, λόγω αποβολής του Γουάλας, και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και πήραν τη νίκη με το γκολ του Κέβιν Ντιόγκο στο 65ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Σιόντης, Νίκιτς (62′ Ντουαλά), Γεωργίου (46′ Κόντος), Ντιόγκο (85′ Σπίνουλας), Επστάιν, Τουράμ.

Ξάνθη (Ρασβάν Λουτσέσκου): Ζίφκοβιτς, Φλίσκας, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Γουάλας, Καμαρά (46′ Σιλά), Ντε Λούκας, Τριάδης (61′ Λάζιτς), Βασιλακάκης, Λουσέρο (74′ Πιτσέλι), Γιουνές.