Μετά από εξαιρετική εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα με 3-1 από τη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου στον πρώτο ημιτελικό αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος και μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς στην Τούμπα.

Οι Θεσσαλονικείς με δύο γκολ πριν κλείσει το πρώτο 35λεπτο (24΄ Μαουρίσιο, 34΄ Πρίγιοβιτς) κι ένα ακόμη του Μπίσεσβαρ στο 73΄ έδωσαν διαδικαστικό χαρακτήρα στη ρεβάνς της Τούμπας, στις 17 Απριλίου. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 85΄ με τον Κόρμπο.

Διαιτητής: Μανώλης Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Κίτρινες: Μασούρας, Σταυρόπουλος – Λημνιός

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά (46΄ Σταυρόπουλος), Σαραμαντάς, Κόρμπος, Ουάσινγκτον (68΄ Μπραχίμι), Σπιριντόνοβιτς, Σαββίδης, Μασούρας, Γεσίλ (46΄ Παπαγεωργίου)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Αζεβέδο, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μαουρίσιο (75΄ Σάκχοφ), Κάνιας, Πέλκας (65΄ Μπίσεσβαρ), Μακ, Λημνιός, Πρίγιοβιτς (70΄ Κουλούρης)