Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ματς της Γερμανίας με τη Χιλή για την 2η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου στο κύπελλο Συνομοσπονδιών που γίνεται στη Ρωσία.

Η Χιλή προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Αλέξις Σάντσες, ενώ στο 20’ είχε δοκάρι σε σουτ του Βάργκας έξω από τη περιοχή. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο (41’) η Γερμανία ισοφάρισε με τον Στιντλ σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Αμφότερες οι δύο ομάδες έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, καθώς συγκατοικούν στη κορυφή του ομίλου με τέσσερις βαθμούς.

Κίτρινες: Στιντλ, Ρούντι – Σάντσες, Μποσεζούρ

Διαιτητής: Αλιρέσα Φαγκάνι (Ιράν)

Γερμανία (Γιόακιμ Λεβ): Τερ Στέγκεν, Τσαν, Ντράξλερ, Γκίντερ, Γκορέτσκα, Έκτορ, Κίμιχ, Μουστάφι, Ρούντι, Στινλτ, Σούλε

Χιλή (Πίτσι): Ερέρα, Αράνγκις (90΄ Σίλβα), Μποσεζούρ, Μαρσέλο Ντίας, Ερνάντες, Ισλά, Γιάρα, Μεντέλ (71΄ Πάουλο Ντίας), Σάντσες, Βάργκας (82΄ Ροντρίγκες), Βιδάλ