Εκεί που εστιάζουμε την προσοχή μας, εκεί επενδύουμε την ενέργειά μας
![](https://marketnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fragkaki-evi.jpg)
![](https://marketnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fragkaki-evi.jpg)
Εκεί που εστιάζουμε την προσοχή μας, εκεί επενδύουμε την ενέργειά μας. Και εκεί που δίνουμε την ενέργειά μας, αυτό βιώνουμε.
Τώρα, ας το κάνουμε λιανά: αν «κολλάμε» στα πιθανά αρνητικά, στα δύσκολα, αυτά θα ζούμε. Που σημαίνει, δηλαδή, ότι αν πρώτα εντοπίζουμε όσα καλά μας συμβαίνουν – ακόμα και τα πιο απλά, μην τα προσπερνάτε, είναι όλα ευλογία – τότε θα συντονιζόμαστε μόνο με τις καλές πιθανότητες!
Τον νου σας!
Facebook Comments